Кој е најпаметниот хороскопски знак?
  Дали вашиот хороскопски знак спаѓа во најпаметните? Според астролозите, Водолија и Шкорпија се најпаметните хороскопски знаци, но од две многу различни причини. 
Оние што се родени под знакот на Водолија имаат највисоки нивоа на аналитичка интелигенција. Од друга страна, пак, Шкорпиите имаат перцептивни умови. Tие се најдобри во реалистично оценување и разбирање на светот во целина.Но, и другите хороскопски знаци се интелигентни на свој начин.


Земјените знаци како Бик, Девица и Јарец покажуваат практична интелигенција. Од друга страна огнените знаци- Овен, Лав и Стрелец имаат тенденција да бидат најинтуитивни, што ги прави повеќе склони да преземат ризици.


Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење