Прв поглед: Samsung Galaxy S9
    Samsung е крал на пазарот за андроид телефони веќе долго време. Но, дали S9 е доволен за да ги победи Google Pixel  2, iPhone X и HUAWEI Mate 10 Pro? Новиот Samsung Galaxy S9 ни нуди топ спецификации, една од најинтересните камери што постојат, брз процесор, издржлива батерија... Најголемото подобрување на S9 е камерата. Со можност за low-light фотографии, брз фокус и 12 мегапиксели, новиот flagship на Samsung ги надминува другите телефони. 


Во срцето на телефонот ќе има Exynos 9810 процесор, со 4GB RAM. Нова забавна функција на S9 е AR Еmoji, кое ќе изгледа исто како вас и вашите пријатели.Samsung Galaxy S8 беше телефонот на 2017 година, се очекува и дека S9 ќе следи како најпосакуваните и возбудливи телефони на 2018.

Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење