Хороскоп: „Која е првата работа што ја помислуваат луѓето за тебе кога ќе те запознаат?“
Каков впечаток оставате на првата средба со луѓето? Дали изгледате како верни и послушни или пак како мистериозни и страстни?


Водолија

Вие сте искрени, цврсти и енергични. Водолиите даваат впечаток на независни луѓе исполнети со ентузијазам и  енергија. Вие сте креативни и иноватори на нови идеи.

 

Риби

Рибите оставаат впечаток на нежност. Вие сте верни и послушни. Луѓето се чувствуваат пријатно и удобно кога се околу вас.

 

Овен

Овните се брзи дејствувачи. Вие се справувате со проблемите без апсолутно никаков страв! Имате желба да ги постигнете своите цели, па обично немате сомнежи или  пак двоумење во вашите постапки.

 

Бик

Луѓето вас ве гледаат како практични, објективни, логични личности. Вие сте и исклучително дружељубиви! Исто сте наклонети кон сигурност и стабилност, па затоа не сакате промени.Близнаци

Близнаците се екстремно љубопитни и имаат голем интерес за луѓето и случувањата околу нив. Вие сте одличен комуникатор и немате проблеми за разговор со другите.

 

Рак

Луѓето кај вас најпрво ја забележуваат вашата нежност, љубезност и романтичен карактер. Вие оддавате впечаток на непредвидлива, но мудра личност.

 

Лав

Лавот е пријателски настроен, самоуверен и голем оптимист. Вие оддавате впечаток дека сите луѓе ви се пријатели.

 

Девица

Девицата ги импресионира другите со својот интелект.  Ваши карактеристики се софистицираност, скромност, адаптибилност и веродостојност!

 

Вага

Вагите се весели луѓе и секој сака да биде околу нив. Вие сте со изразена дружељубивост и лесно се спријателувате со луѓето.

 

Шкорпија

Шкорпиите даваат впечаток на мистерија и страст! Нивните карактеристики се сигурност, самоувереност и упорност.


 

Стрелец

Вие имате тенденција да се поврзувате со луѓето побрзо од другите. Љубопитни сте и подготвени за дознавање на нови работи.

 

Јарец

Вие оставате впечаток на професионализам. Исто сте познати како одговорни и практични личности.

 

Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење