Девет добри, но не толку познати филмови кои треба да ги изгледате
   Доколку се чувствувате како да сте ги изгледале сите холивудски хитови и популарни филмови, ние сме тука за вас. Овие 9 филмови нема да ве разочараат, а ќе ве потсетат дека никогаш нема да снема добри филмови за гледање:


1. The Tree of LifeIMDb:6.8/10

Главни улоги: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain

Жанр: Драма


2. ApocalyptoIMDb: 7.8/10

Главни улоги: Gerardo Taracena, Raoul Max Trujillo, Dalia Hernández

Жанр: Авантура


3. Donnie DarkoIMDb: 7.8/10

Главни улоги: Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Mary McDonnell

Жанр: Научна фантастика


4. The Breakfast Club


IMDb: 7.9/10

Главни улоги: Emilio Estevez, Judd Nelson, Molly Ringwald

Жанр: Комедија, драма


5. Lost in TranslationIMDb: 7.8/10

Главни улоги: Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi

Жанр: Романтична комедија, драма


6. The Sound of MusicIMDb: 8.0/10

Главни улоги: Julie Andrews, Christopher Plummer, Eleanor Parker

Жанр: Мјузикл


7. My Cousin VinnyIMDb: 7.5/10

Главни улоги: Joe Pesci, Marisa Tomei, Ralph Macchio

Жанр: Комедија


8. The Man from EarthIMDb: 7.9/10

Главни улоги: David Lee Smith, Tony Todd, John Billingsley

Жанр: Драма, фантазија, научна фантастика


9. Seraphim FallsIMDb: 6.7/10

Главни улоги: Pierce Brosnan, Liam Neeson, Anjelica Huston

Жанр: Акција, драма, трилер


Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење