Ако ги сакате „Игра на тронови“, можеби ќе ги сакате и овие серии
Ви недостасува „Игра на Тронови“? Овие серии ги имаат сите карактеристики и елементи на интересна серија според рангирањата од гледачите на „Игра на тронови“.


Погледнете ја листата:


1. The TudorsОваа серија се фокусира на животот на Хенри VIII во раните години на неговото владеење.

Главни улоги: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Natalie Dormer


2. VikingsОваа серија ја раскажува приказната на Ragnar Lothbrok, кој од обичен фармер станува крал на Викинзите.

Главни улоги: Katheryn Winnick, Travis Fimmel, Gustaf Skarsgård


3. The BorgiasВо XV век Папата Родриго VI се обидува да ја контролира Италија со помош на неговите потомци, преку убиства, интриги, војна.

Главни улоги: Holliday Grainger, Jeremy Irons, François Arnaud


4. SpartacusСеријата се фокусира на животот на Спартакус, гладијатор од Тракија.

Главни улоги: Lucy Lawless, Liam McIntyre, Manu Bennett


5. OutlanderOutlander ја кажува приказната на омажена медицинска сестра која од 1945 година мистериозно се враќа во 1743 година.

Главни улоги: Sam Heughan, Caitriona Balfe, Tobias Menzies

Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење