Дизни го објави првиот трејлер за новата преработка на „The Lion King“
   Режисер на филмот е  Jon Favreau, кој исто така беше одговорен за live-action преработката на „The Jungle Book“. Главните улоги ги играат: Donald Glover, Beyoncé, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, James Earl Jones.View this post on Instagram

Take your place. #TheLionKing

A post shared by Oh My Disney (@ohmydisney) on

Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење