Како изгледаше венчавката на Серена Вилијамс?
   Serena Williams се омажи во четвртокот вечерта со основачот на Reddit Alexis Ohanian. Фотографиите од венчавката беа директно сликани од магазинот Вог.  Серена Вилијамс блескаше во чипкаст бел Alexander McQueen фустан.  Темата на венчавката беше Убавицата и Ѕверот, а првиот  танц го одиграа на Tale As Old As Time. На венчавката присуствуваа многу познати личности: Kim Kardashian, Beyoncé, Ciara. Погледнете ги фотографиите:A post shared by Vogue (@voguemagazine) on


A post shared by Vogue (@voguemagazine) on


A post shared by Vogue (@voguemagazine) on


Топ:

loading...

Контакт

Маркетинг

Услови за користење